• Aplikacje, podręczniki...

Najczęściej zadawane pytania na temat E-marka i E-marka Create

E-MARK COLOP - FAQ

Odwiedź nasz portal z najczęściej zadawanymi pytaniami dotyczącymi pracy E-marka oraz E-marka Create

E-MARK COLOP - FAQ

Zbiór pytań i odpowiedzi na temat E-mark COLOP, jego użytkowania, aplikacji, konserwacji i rozwiązywania problemów

Uruchomienie COLOP E-mark

Pobierz krótką instrukcję pierwszego uruchomienia E-marka w formacie PDF

Instrukcja uruchomienia

Pobierz instrukcję pierwszego uruchomienia w formacie PDF

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA E-MARK

Pobierz pełny podręcznik użytkownika - polska wersja językowa w formacie PDF

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA E-MARK

Pobierz pełny podręcznik użytkownika - polska wersja językowa w formacie PDF

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA E-MARK CREATE

Pobierz pełny podręcznik użytkownika - polska wersja językowa w formacie PDF

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA E-MARK CREATE

Pobierz pełny podręcznik użytkownika - polska wersja językowa w formacie PDF

AKADEMIA E-MARK

Akademia E-mark – szersze spojrzenie na innowacje w dziedzinie znakowania i personalizacji

AKADEMIA E-MARK

Zbiór pytań i odpowiedzi na temat E-mark COLOP, jego użytkowania, aplikacji, konserwacji i rozwiązywania problemów

SZKOLENIE DLA UŻYTKOWNIKÓW E-MARK

Nie jesteś pewien czy w pełni wykorzystujesz możliwości swojego E-mark?

SZKOLENIE DLA UŻYTKOWNIKÓW E-MARK

Mamy coś specjalnie dla Ciebie! - szkolenie

Aplikacje, oprogramowanie dla urządzeń E-mark

E-mark jest obsługiwany za pomocą oprogramowania na smartfonie, tablecie lub komputerze. Aplikacja jest kompatybilna z urządzeniami z Androidem i iOS. Linki do AppStore, Google Play Store i dla komputerów stacjonarnych z systemem Windows poniżej. *Od 1.08.2022 aplikacja nie będzie posiadała wsparcia dla urządzeń z systemem Android 7.0, 8.0 oraz iOS 11. Te i starsze wersje zapewniają tylko ograniczoną funkcjonalność.

WERSJA 3.0.2 [03.10.2022]

WERSJA 3.0.2 [03.10.2022]

WERSJA 3.0.2 [27.09.2022]

WERSJA 3.0.2 [03.10.2022] - Win 8-10

Sterownik drukarki dla systemu Windows

W ramach dodatkowej oferty pracy z urządzeniem COLOP e-mark na komputerze stacjonarnym dostępny jest teraz sterownik drukarki dla urządzeń z systemem Windows 10.

Sterownik drukarki umożliwia przesyłanie plików z programów obsługujących funkcję drukowania, takich jak Microsoft Word, Paint czy Photohop, bezpośrednio do podłączonego urządzenia COLOP e-mark.

Sterownik umożliwia również dodatkowe ustawienia, takie jak intensywność kolorów i kontrast, powtarzalność wydruku itp.

Pobranie sterownika możliwe jest poprzez wypełnienie formularza na stronie:
https://emark.colop.com/e-mark/downloads/software-app-printer-driver-download

Wymagane do pobrania będą potrzebne: adres e-mail oraz numer identyfikacyjny (e-mark MCU ID – dostępny w formie kodu QR na opakowaniu oraz etykiecie pod obudową urządzenia).

Przed użyciem sterownika drukarki należy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

Przy pierwszym użyciu e-marka należy wcześniej nawiązać połączenie Wi-Fi z aplikacją mobilną COLOP e-mark lub oprogramowaniem dla komputerów COLOP e-mark. Następnie należy przeprowadzić aktualizację oprogramowania na urządzeniu e-mark - komunikat wyświetli się automatycznie. Pomyślna instalacja nowego oprogramowania zapewnia kompatybilność. Następnie można przełączyć się na USB.

Urządzenie e-mark można podłączyć za pomocą Wi-Fi lub kabla USB. Należy zwrócić uwagę na kolor światła po prawej stronie z tyłu e-marka - niebieski = połączenie Wi-Fi, różowy = połączenie USB.

Do pobrania sterownika drukarki wymagany jest identyfikator MCU urządzenia. Można go znaleźć na etykiecie pod osłoną e-marka lub na etykiecie opakowania. W przypadku niektórych urządzeń może nie być podany numer - w tym przypadku należy zeskanować kod 2D aby uzyskać MCU-ID.

Pobierz podręcznik sterownika drukarki poniżej.

Aplikacje, oprogramowanie dla urządzeń E-mark CREATE

E-mark CREATE jest obsługiwany za pomocą oprogramowania na smartfonie lub tablecie. Aplikacja jest kompatybilna z urządzeniami z Androidem i iOS. Linki do AppStore, Google Play Store poniżej. *Od 1.08.2022 aplikacja nie będzie posiadała wsparcia dla urządzeń z systemem Android 7.0, 8.0 oraz iOS 11. Te i starsze wersje zapewniają tylko ograniczoną funkcjonalność.

WERSJA 3.0.2 [3.10.2022]

WERSJA 3.0.2 [03.10.2022]

WERSJA 3.0.2 [27.09.2022]

WERSJA 3.0.2 [10.10.2022] - Win 8-10

Instrukcje dotyczące użytkowania E-marka

Baza materiałów do znakowania E-markiem

Pobierz bazę materiałów nadających się do znakowania E-markiem

Pierwsze uruchomienie E-marka

Proces konfiguracji E-marka jest łatwy - wystarczy wykonać poniższe czynności i zobaczyć krótkie filmy, a szybko zorientujesz jak wykonać pierwszy nadruk !

Przed rozpoczęciem upewnij się, że masz pod ręką Podręcznik szybkiej obsługi ( znajduje się w opakowaniu z E-markiem ) , ponieważ zawiera on dane dostępu do znaku elektronicznego Twojego E-marka (identyfikator SSID i hasło). Jeśli zgubiłeś Podręcznik szybkiej obsługi , możesz odzyskać swój identyfikator SSID i hasło, wykonując pierwszy nadruk swoim E-markem, który będzie zawierał te informacje.

Po wyciagnięciu E-marka z opakowania i włożeniu wkładu atramentowego możesz pobrać aplikację na urządzenia z systemem Android lub iOS w sklepie Google Play lub AppStore. Postępuj zgodnie z instrukcjami w aplikacji, które obejmują połączenie się z Twoim E-markem po raz pierwszy przez WiFi (urządzenia mobilne) lub USB (komputery PC). Podczas pierwszej konfiguracji E-mark należy nawiązać połączenie Wi-Fi za pośrednictwem aplikacji (zamiast ustawień Wi-Fi urządzenia).

Uruchomienie

Pierwszym krokiem podczas konfiguracji E-mark jest wyjęcie go z opakowania oraz włożenie wkładu atramentowego. Aby to zrobić, zdejmij górną pokrywę i baterię. Przed wyciągnięciem wkładu należy otworzyć dolny zatrzask, ponieważ wkład można wyjąć tylko wtedy, gdy jest otwarty.

iOS

Pobierz aplikację E-mark ze swojego sklepu AppStore i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie lub obejrzyj powyższy film.

Wymagany jest system iOS 11 lub nowszy.

Android

Pobierz aplikację E-mark z PlayStore i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie lub obejrzyj powyższe wideo.

Wymagany jest Android 5.0 lub nowszy.

Windows

Windows - setup oprogramowania. Wersja desktop oprogramowania dla E-mark jest dostępna dla systemów Windows 8.1 i Windows 10.